מטפלים בזמן – חוסכים עלויות

הטיפול התקופתי – חוסך לך כסף וזמן יקר. לא מעט שומעים בעלי מפעלים באמירות מסוג "אין זמן לטפל, צריך לעבוד".


גישה כזאת הנקראת "טיפול שבר" עלולה להביא להזנחה של הכלים והמכונות היקרים לכם ולבזבוז זמן וכסף רב עקב היווצרות תקלות סבוכות הדורשות טיפולים שעלולים לארוך זמן לא קצר ולהשבית את הייצור.

למשל, העדר פתיחת פחי המגן אחת לחודש לפחות מובילה לסתימת מעבירי ניקוז, וכתוצאה מכך חדירת מים וחלודה לאזורים רגישים ולרכיבי דיוק, כגון מיסבים, מסלולים ליניאריים וברגים מוליכים.

עיכוב בהחלפת שמן הידראולי מביא לירידת נצילות המכונה עקב שחיקת אטמים ומשטחים מדויקים בתוך הבוכנות ומערכות ההידוק - תפסניות הידראוליות בכוש המחרטה או בוכנות תפסנית הכלי בכרסומת.

 

שבבי מתכת המצטברים בשמן המשומש ושינוי צמיגות השמן הינם מקור לשחיקה מוגברת של מנגנונים הידראוליים.

ההשקעה בטיפולים במרווחי זמן סבירים חוסכת הוצאת סכומים גבוהים להחלפת משאבה או מנוע הידראולי ויותר מכך מונעת את השבתת הייצור.

אפילו החלפת אטמים פגומים כתוצאה משמן לא נקי תעצור מכונה לתקופה של יומיים או שלושה, מה שעלול לבוא לידי ביטוי בפגיעה כספית גבוהה.
 

עוד דוגמא ידועה היא המאווררים לקירור צלעות המערכות האלקטרוניות שנסתמים לא פעם. הדבר מוביל להתחממות יתר של חצאי המוליך המספקים כוח למנועים ומקצר את חייהם ואם חס ושלום נשרף הדרייבר - המכונה מושבתת לשבוע ועלות התיקון גבוהה מאוד.


יצרני המכונות מגדירים בבירור את מרווח התקופות בהן יש לבצע טיפול מונע למכונות. לא במקרה הטכנאים של I.Vision Mechatronics פותחים לפני טיפול את ספר הוראות היצרן. כל מכונה דורשת גישה שונה לכל מנגנון, ולכן ב-I.Vision Mechatronics מקפידים על טיפול נכון לכל מכלול.

 

iVision Mechatronics | רח׳ המלאכה 4 , ראש העין מיקוד 4809106 | טל׳: 03-6055655 | פקס: 03-6500818 | אימייל: aviva@ivisionm.com | עיצוב אתר: סטודיו 3Shamrocks